Lancome - L'absolu Nu

sobota, 10 września 2011

Dziś kontynuacja opowieści o szminkach Lancome. Tym razem przedmiotem recenzji jest najnowsza seria L'absolu Nu z kolorem Rose Subtil (nr 301) w roli głównej. W założeniu producenta ma to być szminka idealna - połączenie zmysłowego koloru, właściwości nawilżających i kremowej, lekkiej konsystencji.
Co najlepsze - nie sposób się z tym nie zgodzić :)
Szminka zamknięta jest w czarnym, plastikowym opakowaniu, dodatkowo zabezpieczonym kartonikiem (którego zdążyłam się już pozbyć). Całość sprawia wrażenie eleganckiej i gustownej kompozycji, głównie za sprawą szarego, kwiatowego ornamentu nadrukowanego na przednią część opakowania. Niezwykle pomysłowym rozwiązaniem są użyte na spodzie zatyczki magnesy, gwarantujące solidne zamknięcie szminki.
Kolor, który posiadam to Rose Subtile - klasyczny róż. Szminka posiada maleńkie drobinki, które nadają delikatny połysk (na ustach pozostają niezauważalne). W porównaniu z recenzowanymi wcześniej pomadkami z serii Color Fever Shine (klik), L'absolu Nu cechuje się silniejszą pigmentacją. W dalszym ciągu nie jest to jednak efekt mocnego krycia. Usta pociągnięte Rose Subtil wyglądają świeżo i elegancko. Odcień jest na tyle neutralny, że powinien przypaść do gustu posiadaczkom każdego typu urody. Muszę koniecznie dodać, że szminka posiada przepiękny, elegancki zapach. Mi najbardziej przypomina kultowe perfumy Lancome - Miracle
Producent zapewnia o nawilżających właściwościach szminek L'absolu Nu. Rzeczywiście, produkt doskonale pielęgnuje usta, pozostawiając na nich ochronną warstwę zbliżoną do działania balsamu. W moim przypadku, działanie pielęgnacyjne znacząco wpływa na komfort stosowania szminki, dlatego też formułę łączącą piękny kolor i składniki nawilżające uważam za najmocniejsza stronę serii L'absolu Nu. Niestety, Lancome nie zadbał o trwałość swoich produktów. Rose Subtil utrzymuje się na moich ustach dość krótko. Nawet bez jedzenia i picia, kolor szybko znika z ust, pozostawiając, w końcu, tylko uczucie nawilżenia. Ma to pewną zaletę, ponieważ pomadka schodzi równomiernie i nie zbiera się w załamaniach. Z drugiej strony, w zamian za wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za produkt (od ok 100 zł wzwyż) należałoby oczekiwać zdecydowanie lepszej trwałości.
Pomimo mankamentów polecam. Nie oczekuję od szminek powalającej trwałości, choć w przypadku L'absolu Nu zastrzeżenia co do jakości produktu uważam za w pełni uzasadnione. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę obłędny kolor, fantastyczne działanie pielęgnacyjne i elegancki zapach, skłonna jestem odpuścić narzekanie na trwałość. Przyjemność aplikacji sprawia, że mogę używać jej często. Bardzo często. Właściwie to nieustannie :)

Uwaga: uzależnia :)

Podobne wpisy

0 komentarze

Dziękuję za każdy komentarz. Równocześnie, grzecznie proszę o niespamowanie zaproszeniami.